do przetłumaczenia

ZAPRASZAMY

do Gospodarstwa Agroturystycznego „Rivendell”.

     Rivendell - „Ostatni Przyjazny Dom... jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczy pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku.”

J.R.R.TOLKIEN

     Gospodarstwo znajduje się we wsi Terespotockie, położonej między Opalenicą a Grodziskiem Wielkopolskim w powiecie nowotomyskim, w województwie wielkopolskim. W niewielkiej odległości od Nowego Tomyśla.


    

 

     Budynek jest otoczony piękną zielenią, ulokowany na czterohektarowej działce przylegającej do lasu, w którym znajdują się doskonałe tereny spacerowe. Jesienią spacery można połączyć ze zbieraniem grzybów.

 

 

 


     Urokliwe miejsce oddalone od innych zabudowań, w otoczeniu łąk, pól, lasów i stawu. Wspaniałe warunki wypoczynku z dala od zgiełku miasta. Tu można naprawdę wypocząć i zregenerować siły.

 

 

 

    

 

     Do dyspozycji gości jest cały dom, pokój gościnny z kominkiem i telewizorem, w pełni wyposażona, duża kuchnia, rozległy teren wokół gospodarstwa.

 

 

 

 

     Oferujemy noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami.

 

 

 

 

 

 

     Gospodarstwo jest rekomendowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej (www.agroturystyka.pl). W wyniku kategoryzacji otrzymało 2 na 3 możliwe do uzyskania słoneczka.

 

 

 

 

     Zapewniamy miejsca do wypoczynku, grillowania, rozpalenia ogniska itp. Jest to wymarzone miejsce dla osób, które poszukują ciszy i spokoju oraz lubią długie spacery.

 

 

    

 

    Dla chętnych możliwość zorganizowania pokazów, kursów i warsztatów decoupage, czyli rękodzieła artystycznego, pozwalającego w bardzo prosty sposób ozdobić różne przedmioty.

 

 

     W niewielkiej odległości znajduje się wieś Kopanki.
     Niewątpliwie największą atrakcją Kopanek jest powstałe w 1999 roku, na strychu szkoły, jedyne w Polsce i prawdopodobnie także w Europie obserwatorium nietoperzy „BATMANÓWKA”.
     Od wiosny do jesieni można oglądać letnią kolonię lęgową nocka dużego. W szkole została wydzielona specjalna sala z ekspozycją poświęconą nietoperzom, można również wysłuchać prelekcji na ich temat.
     Obserwatorium jest wspólnym dziełem władz Szkoły i Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”.